LKS MIRSTAL-LOTNIK MIROSŁAWIEC - strona nieoficjalna

I Halowy Turniej Orlików

20 lutego 2010 r. w sali gimnastycznej zespołu szkół w Mirosławcu miał miejsce I Halowy Turniej Orlików o Puchar Radnego Powiatu Wałeckiego Bogdana Białasa. W zawodach, w których wynik był sprawą drugorzędną zwyciężyła drużyna Orła Białego Wałcz przed rówieśnikami zespołu Mistral-Lotnik Mirosławiec.

Zawodnicy rozegrali 3 spotkania. W pierwszym meczu grały dzieci z rocznika 1999-2000, następnie z 2003 i młodsi a na końcu pociechy urodzeni w latach 2001-2002. Emocji i uśmiechu było co nie miara a dokładnych wyników oprócz tego, że wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem maluchów z Wałcza chyba nikt nie pamięta.

Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo takie turnieje służą czemuś innemu. Liczy się zabawa i mile, aktywnie spędzony czas przez najmłodszych. I tak rzeczywiście było. To nic, że z pucharem wyjechała drużyna z Wałcza. Bo sukces, jakim był udział każdemu dziecku smakował tak samo. Większe zdenerwowanie niż na boisku dało się chyba odczuć na trybunach. Gdzie zgromadzili się bardzo liczni tego dnia kibice. Zwłaszcza rodzice i dziadkowie, których doping pomagał najmłodszym w ich, w wielu przypadkach pierwszych zawodach w życiu.

Finał imprezy okazał się znakomity. Na szyi każdego dziecka, które wzięło udział w turnieju zawisł pamiątkowy medal a w oczach dało się zauważyć błysk radości
i zadowolenia. Pierwszy tego typu turniej w Mirosławcu można uznać za niezwykle udany. Powtarzali to wszyscy, którzy byli tego dnia świadkami tych niecodziennych emocji.

Podsumowując należy wymienić tych, bez których tego turnieju by nie było
a którym należą się podziękowania. Są to sponsorzy oraz osoby, które wspierają sekcje Orlików w Mirosławcu od samego początku jej powstania: Pan Bogdan Białas – Radny Powiatu Wałeckiego i jednocześnie prezes firmy Metaltech, Pan Piotr Walicki – dyrektor zakładu Żywiec Zdrój w Mirosławcu, Urząd Gminy i Miasta w Mirosławcu oraz dyrekcja Zespołu Szkół.  Nie można także pominąć Pana Piotra Pawlika – Przewodniczącego Rady Powiatu Wałeckiego, który wspomaga grupę nie tylko finansowo, ale jest też dobrym duchem tego przedsięwzięcia. Aktywnie wspiera organizatorów – klub LKS Mistral-Lotnik Mirosławiec na czele z prezesem Maciejem Janczewskim i jest oprócz Wojciecha Chromińskiego oraz Piotra Suchojada jednym z pomysłodawców powstania tego typu grup treningowych w Mirosławcu.

Mirstal-Lotnik MirosławiecLech Czaplinek
Mirstal-Lotnik Mirosławiec 3:8 Lech Czaplinek