LKS MIRSTAL-LOTNIK MIROSŁAWIEC - strona nieoficjalna

Strona klubowa

I Halowy Turniej Orlików

  

20 lutego 2010 r. w sali gimnastycznej zespołu szkół w Mirosławcu miał miejsce I Halowy Turniej Orlików o Puchar Radnego Powiatu Wałeckiego Bogdana Białasa. W zawodach, w których wynik był sprawą drugorzędną zwyciężyła drużyna Orła Białego Wałcz przed rówieśnikami zespołu Mistral-Lotnik Mirosławiec.

            Zawodnicy rozegrali 3 spotkania. W pierwszym meczu grały dzieci z rocznika 1999-2000, następnie z 2003 i młodsi a na końcu pociechy urodzeni w latach 2001-2002. Emocji i uśmiechu było co nie miara a dokładnych wyników oprócz tego, że wszystkie mecze zakończyły się zwycięstwem maluchów z Wałcza chyba nikt nie pamięta.

            Nie powinno to jednak nikogo dziwić, bo takie turnieje służą czemuś innemu. Liczy się zabawa i mile, aktywnie spędzony czas przez najmłodszych. I tak rzeczywiście było. To nic, że z pucharem wyjechała drużyna z Wałcza. Bo sukces, jakim był udział każdemu dziecku smakował tak samo. Większe zdenerwowanie niż na boisku dało się chyba odczuć na trybunach. Gdzie zgromadzili się bardzo liczni tego dnia kibice. Zwłaszcza rodzice i dziadkowie, których doping pomagał najmłodszym w ich, w wielu przypadkach pierwszych zawodach w życiu.

            Finał imprezy okazał się znakomity. Na szyi każdego dziecka, które wzięło udział w turnieju zawisł pamiątkowy medal a w oczach dało się zauważyć błysk radości
i zadowolenia. Pierwszy tego typu turniej w Mirosławcu można uznać za niezwykle udany. Powtarzali to wszyscy, którzy byli tego dnia świadkami tych niecodziennych emocji.

            Podsumowując należy wymienić tych, bez których tego turnieju by nie było
a którym należą się podziękowania. Są to sponsorzy oraz osoby, które wspierają sekcje Orlików w Mirosławcu od samego początku jej powstania: Pan Bogdan Białas – Radny Powiatu Wałeckiego i jednocześnie prezes firmy Metaltech, Pan Piotr Walicki – dyrektor zakładu Żywiec Zdrój w Mirosławcu, Urząd Gminy i Miasta w Mirosławcu oraz dyrekcja Zespołu Szkół.  Nie można także pominąć Pana Piotra Pawlika – Przewodniczącego Rady Powiatu Wałeckiego, który wspomaga grupę nie tylko finansowo, ale jest też dobrym duchem tego przedsięwzięcia. Aktywnie wspiera organizatorów – klub LKS Mistral-Lotnik Mirosławiec na czele z prezesem Maciejem Janczewskim i jest oprócz Wojciecha Chromińskiego oraz Piotra Suchojada jednym z pomysłodawców powstania tego typu grup treningowych w Mirosławcu.


 

  

 

Ostatnie spotkanie

Mirstal-Lotnik MirosławiecPionier 95 Borne Sulinowo
Mirstal-Lotnik Mirosławiec 1:2 Pionier 95 Borne Sulinowo
2018-11-17, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 257, wczoraj: 275
ogółem: 888 458

statystyki szczegółowe