LKS MIRSTAL-LOTNIK MIROSŁAWIEC - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Powiatowy Turniej Orlików klas I-III

13 czerwca 2010 r. na obiekcie „Moje Boisko Orlik 2012” w Mirosławcu odbył się Powiatowy Turniej Orlików dla dzieci klas III i młodszych pod patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu w Wałczu Piotra Pawlika..

W imprezie wzięły udział drużyny: LZS Karsibór, Jedność Tuczno, UKS Czwórka Wałcz, Orzeł Molkip Wałcz oraz 2 zespoły Orlików z Mirosławca.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach, z których zwycięzcy grali o mistrzostwo w całym turnieju. Drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie spotkały się w meczu o 3 miejsce a pozostali w meczu o miejsce 5.

 

W grupie A spotkały się Orliki I Mirosławiec, UKS Czwórka Wałcz oraz Orzeł Molkip Wałcz.

Orliki I Mirosławiec - UKS Czwórka Wałcz 0:3

UKS Czwórka Wałcz - Orzeł Molkip Wałcz 1:0

Orliki I Mirosławiec - Orzeł Molkip Wałcz 1:1

Kolejność w grupie: 1 miejsce Orzeł Molkip Wałcz, 2 miejsce UKS Czwórka Wałcz, 3 miejsce Orliki I Mirosławiec

 

W grupie B grały Orliki II Mirosławiec ( zawodnicy głównie z klas I czyli o 2 lata młodsi od pozostałych), LZS Karsibór i Jedność Tuczno.

Orliki II Mirosławiec - Jedność Tuczno 0;7

LZS Karsibór - Jedność Tuczno 1:2

Orliki II Mirosławiec - LZS Karsibór 0:5

Kolejność w grupie: 1 miejsce Jedność Tuczno, 2 miejsce LZS Karsibór,3 miejsce Orliki II Mirosławiec.

 

W meczach decydujących o końcowej kolejności w turnieju padły następujące wyniki:

O 5 miejsce:

Orliki I Mirosławiec - Orliki II Mirosławiec 4:1

O 3 miejsce:

UKS Czwórka Wałcz – LZS Karsibór 2:0

W finale:

Orzeł Molkip Wałcz - Jedność Tuczno 2:0

 

Ostatecznie turniej wygrał zespół Orła Molkip Wałcz przed Jednością Tuczno i UKS 4 Wałcz. 4 miejsce LZS Karsibór 5 Orliki I Mirosławiec i 6 Orliki II Mirosławiec.

            Najlepszym strzelcem z 6 trafieniami w zawodach okazał się Patryk Kowalczuk z Jedności. Najlepszym bramkarzem wybrano Łukasz Maciejczyka z UKS-u Czwórka a najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Huberta Górkę ze zwycięskiej ekipy Orła Molkip Wałcz.

            W trakcie całego turnieju oprócz rodziców, dziadków i licznych kibiców zmaganiom młodych zawodników przyglądali się przedstawiciele współorganizatora i głównego sponsora turnieju wicestarosta wałecki Jerzy Goszczyński oraz Jóżef Kropielnicki naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Turystyki i Sportu w Starostwie Powiatowym w Wałczu. Obaj wręczali wszystkim zawodnikom czapki i znaczki upamiętniające dzisiejszy turniej.

            Ponadto puchary dla drużyn i medale dla każdego uczestnika pomagał wręczać Radny Powiatu i zarazem jeden ze sponsorów naszych Orlików Bogdan Białas. Oczywiście Piotr Pawlik, patron całego przedsięwzięcia i Maciej Janczewski prezes Mirstalu-Lotnika.

            Dziękujemy również naszym pozostałym sponsorom firmie Żywiec Zdrój, która razem z firmą Metaltech ufundowała stroje dla naszych zawodników oraz zaopatrzyła uczestników turnieju w wodę. Pani Zofii Orawiec, dzięki której drużyny mogły zjeść ciepły posiłek i napić się gorącej kawy i herbaty. Sędziemu Maćkowi Goszczyńskiemu i wszystkim, którzy włożyli swój wkład w organizacje turnieju.

           Profesjonalne zdjęcia robił Bartosz Ćmiel na którego stronie można znaleźć  galerię zdjęć. Są one również dostępne na stronach urokipojezierza.pl oraz naszmiroslawiec.pl. Patronami medialnymi turnieju byli ponadto: Pojezierze Wałeckie, Fakty Wałeckie i TV Astra.

            Telewizji wywiadów udzielali min. nasi zawodnicy. Pewnie dla wielu z nich były to pierwsze tego typu doświadczenia, dlatego zapraszamy do TV Astra. We wtorek ma się ukazać materiał z dzisiejszego turnieju.

 

Ostatnie spotkanie

Mirstal-Lotnik MirosławiecPionier 95 Borne Sulinowo
Mirstal-Lotnik Mirosławiec 1:2 Pionier 95 Borne Sulinowo
2018-11-17, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 293, wczoraj: 275
ogółem: 888 494

statystyki szczegółowe