W 2017 na naszym stadionie będzie się działo...

• autor: mirstal_admin, 2016-12-30 12:23

29 grudnia 2016 r. podczas XXV Sesji Rady Miejskiej w Mirosławcu, uchwalony został budżet gminy na 2017 rok. W treści, wśród wielu zadań inwestycyjnych zaplanowanych do wykonania, kwota kosztorysowa 905 tyś zł na:

Termomodernizację budynku socjalnego na Stadionie Miejskim w Mirosławcu wraz z przebudową pomieszczeń i wykonaniem instalacji fotowoltaicznej

Mam wielką satysfakcję, że jako Radny Rady Miejskiej, wspierany Waszymi głosami już drugą kadencję, mogę Was w końcu o tym oficjalnie poinformować. To dla mnie wielka sprawa, bo wreszcie ziści się coś, na co pracowałem w Radzie bardzo długo. Kolejno po sobie: sukcesywnie przekazywane środki na poprawę stanu boiska i nawodnienie. Jesienią nasza wspólna akcja w ramach budżetu obywatelskiego i zagwarantowane fundusze do wykorzystania wiosną na nowe bramki, nowy traktor do koszenia i uzupełnienie zestawu do podlewania boiska. Teraz wreszcie to! W 2017 roku na naszym stadionie będzie się na prawdę dużo działo. Budynek zmieni się nie do poznania. Mam nadzieję, że prócz tego, że będzie wyremontowany to jeszcze bardziej funkcjonalny dla użytkowników. O szczegółach, kiedy się to wszystko zacznie realizować, będę informował na bieżąco. Póki co cieszmy się wspólnie, że w nowym roku rysuję się nam taka perspektywa. Jak do tego dojdzie jeszcze sukces sportowy to już w ogóle będzie pięknie. Dlatego, oprócz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku, życzę Wam i sobie, jak najszybszej realizacji zaplanowanych inwestycji i jak najlepszych wyników naszych drużyn.

Widok na budynek z zewnątrz przed zmianami:

Elewacje

Widok na budynek po zmianach:

Elewacje nr 1          Elewacje nr 2

Dla zainteresowanych na profilu Moje Miasto Mirosławiec na Facebooku można znaleźć więcej informacji na temat uchwalonego budżetu gminy na 2017 rok i przebiegu samej sesji.

Jeśli chodzi o sam budynek na stadionie ciągle liczymy, że środki na wykonanie remontu zostaną podzielone między środki własne gminy, a środki zewnętrzne. Z końcem listopada został złożony wniosek o dofinansowanie inwestycji i mamy nadzieję, że ww. kwota po stronie wydatków z naszego budżetu będzie o wiele mniejsza.