LKS MIRSTAL-LOTNIK MIROSŁAWIEC - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Aktualności


Decyzje Walnego Zebrania Sprawozdawczo-Wyborczego Klubu

  • autor: mirstal_admin, 2018-02-28 16:30

23 lutego 2018 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Klubu LKS Mirstal-Lotnik Mirosławiec. W spotkaniu uczestniczyło ok. 20 osób. Najważniejszymi punktami porządku obrad było sprawozdanie z działalności Klubu przez ustępujący Zarząd, udzielenie absolutorium, a potem wybory nowych władz.

Pierwsza część przebiegła dosyć sprawnie. Prezes Klubu przedstawił sprawozdanie z działalności za lata 2013-2017, w którym szczegółowo zawarte były przede wszystkim sprawy finansowe i organizacyjne Klubu. Po krótkiej dyskusji, przy braku zastrzeżeń do przekazanych informacji ustępujący Zarząd otrzymał absolutorium. Tym samym Zarząd przestał funkcjonować w dotychczasowym składzie osobowych.

Potem niestety nie było już tak klarownie. Kiedy doszło do wyboru nowego składu Zarządu okazało się, że nie ma wystarczającej liczby chętnych, by miał kto Klubem zarządzać. Zaproponowano Zarząd w dotychczasowym składzie, a więc Maciej Janczewski, Grzegorz Koźbiał oraz Marian Czyżak i tylko Ten ostatni zgodził się, by dalej w nim funkcjonować. Brak Zarządu oznaczał jednoczesne zawieszenie działalności. Rozpoczęła się burza mózgów, bo co w takim razie z naszymi drużynami w trakcie sezonu? W wyniku długiej dyskusji wypracowano propozycję, by rok 2018 posłużył jako czas na znalezienie rozwiązania sytuacji w roku następnym. I tak przez najbliższy rok Zarząd będzie funkcjonował w następującym składzie: Prezes Maciej Janczewski, Wiceprezes Marian Czyżak, Skarbnik Grzegorz Koźbiał, do których dołączają Sebastian Wesołowski i Marcin Cyc. Nowi Członkowie Zarządu będą zbierać doświadczenie i kiedy za rok odbędzie się takie samo zebranie, zdecydują wtedy czy będą zainteresowani objęciem większej roli w prowadzeniu działalności Klubu. Definitywnie odejdzie Maciej Janczewski, bo taki postawił warunek, kiedy zgodził się zostać Prezesem przez najbliższe 12 miesięcy. Wszystko na to wskazuje, że na takich samych zasadach w strukturach pozostał Skarbnik Grzegorz Koźbiał. Nie wiadomo co zrobi Wiceprezes Marian Czyżak. Na pocieszenie, po problemach z wyborem nowego składu Zarządu, pracować w Komisji Rewizyjnej zgodzili się ponownie Przemysław Gorajewski - Przewodniczący, Roman Ruta - Zastępca i Krzysztof Stańczyk - Sekretarz.

Podsumowując: na przykładzie problemów tegorocznego zebrania, za rok Klub może stanąć przed podobnym zagrożeniem. Na razie temat został jedynie odroczony w czasie. Nie ma chętnych, którzy wzięliby na siebie ciężar prowadzenia Klubu. Mowa o nowym prezesie i skarbniku, którzy reprezentując zarząd są odpowiedzialni przede wszystkim za wnioskowanie, a potem rozliczanie dotacji z budżetu gminy (w roku 2018 – 80 tyś zł). Muszą pozyskiwać dodatkowe źródła finansowania, które co roku razem z dotacją tworzą klubowy budżet służący do zaspokajania potrzeb bieżącej działalności. Na działalność składają się m.in. prowadzenie księgowości, sprawy administracyjne, współpraca ze związkiem, urzędem, szkołą oraz innymi podmiotami i służbami. Zadaniami do realizacji jest też opieka nad stadionem, zapewnianie zabezpieczenia organizacyjnego, sędziowskiego i medycznego meczów w Mirosławcu, opracowywanie planu transportu na mecze wyjazdowe, rejestracja zawodników, a także wszelkie inne sprawy wynikające ze szkolenia i funkcjonowania klubowych drużyn w rozgrywkach ligowych. Na realizację tego wszystkiego chętne osoby muszą poświęcić prywatny czas. Na pewno przysparza to dodatkowego stresu i jest to również związane z nieustannym narażaniem się na opinię publiczną. Często negatywną, jak wszędzie, w stosunku do osób, które muszą podejmować decyzje wpływające na innych. Funkcjonowanie klubów sportowych jest pod tym względem co najmniej "specyficzne". W konkluzji: nie może dziwić, że brakuje zainteresowanych objęciem stanowisk w Zarządzie. Zaangażowanie się w taką działalność powinno być bowiem w pełni świadome, odpowiedzialne i przemyślane. Na razie takich osób nie ma, ale miejmy nadzieję, że wkrótce się to zmieni. 

Na jesień zaplanowano spotkanie rozpoznawcze, aby pozyskać informacje jak wygląda zainteresowanie tematem. M. in. po to, żeby przed kolejnym zebraniem sprawozdawczo-wyborczym, które odbędzie się na początku 2019 roku, przewidzieć czy znajdą się nowe osoby do przejęcia sterów w Klubie. Mile widziane propozycje personalne w tej kwestii. Jeśli się to nie uda, może to spowodować chyba dla nikogo niechciane konsekwencje. Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby Klub musiał zawiesić działalność z powodu braku chętnych do jego prowadzenia. Miejmy nadzieję, że taki scenariusz nigdy nie będzie miał miejsca.

...


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [162]
 

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Ostatnie spotkanie

Mirstal-Lotnik MirosławiecPionier 95 Borne Sulinowo
Mirstal-Lotnik Mirosławiec 1:2 Pionier 95 Borne Sulinowo
2018-11-17, 14:00:00
    relacja »
oceny zawodników »

Reklama

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 14

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 252, wczoraj: 275
ogółem: 888 453

statystyki szczegółowe